MAGICKÉ MAROKO

Jedinečné spojenie nádhernej marockej krajiny, legendárnej fitness guru a programu pre šťastnejší a zdravší život.

Náš wellbeing pobyt je pripravený tak, aby sa život, ktorý žijeme, dostal do rovnováhy. Rituály a wellness procedúry odkrývajúce podstatu života nám v odpovedi na našu myseľ a telo pomôžu zbaviť sa vecí, ktoré nám viac neslúžia.

Náš retreat vám pomôže na ceste ku krásnemu, pružnému telu a inšpiruje vás k tomu, aby ste sa zamerali na svoje skutočné životné ciele a zlepšili kvalitu svojho života. Ponúkame vám zážitok tak silný a vyživujúci, že vám umožní stať sa najlepšou verziou seba samého.

Zavedieme vás na krásne marocké miesta, ktoré sme vďaka našej vášni pre túto krajinu s láskou vyberali špeciálne pre vás.

MAROKO, krajina krásy a kontrastov je miesto, ktoré v sebe skrýva mozaiku obrazov; horúcu noc prevoňanú arabským jazmínom, ružové údolia, najkrajšie západy slnka hrajúce tisícimi odtieňmi zlata, zmyslenú vôňu pomarančových kvetov a korenia, kľukaté uličky, staré mediny s trhmi, ktoré rozprávajú príbehy. Maroko sú aj orientálne nákupy, zaklínači hadov, mágovia, brušné tanečnice a mätový čaj. Aj vy sa budete môcť odovzdať zážitkom pri kúpeľných rituáloch v hammanoch, kde priestor a čas nadobúdajú úplne inú dimenziu. Poprechádzajte sa pod palmami, ktorých tiene padajú na biele domy a vychutnajte si pohľad na čajky, tažiny s plodmi mora, berberské rybárske dedinky s nádychom mystiky, či stredoveké hradby pokryté kryštálikmi soli.

Maroko ponúka rozprávkovú kultúru Berberov, svoje tekuté zlato- arganový olej a prírodné krásy. Sú nimi vodopády, jaskyne, veľkolepé pláže so zlatým pieskom, belasé vody Atlantiku strácajúceho sa v azúrovej oblohe.

Mozaika týchto obrazov sa počas pobytu vyskladá v jasných farbách do zážitkov, o ktorých budete ešte dlho rozprávať.

Vitajte na pobyte, ktorý zmení Váš život.

ZAHRNUTÉ V CENE

 • Všetky transfery počas vášho pobytu
 • Ubytovanie podľa popisu
 • Polpenzia počas pobytu
 • Holistický program PEVNÉ & DOKONALÉ & PRUŽNÉ TELO so ZOROU CZOBOROVOU
 • Bike v Marakeši
 • Výlet do Atlasu a púšť AGAFAY
 • Sprievodca počas pobytu

NIE JE ZAHRNUTÉ V CENE

 • Spiatočný lístok (cena s podpalubnou batožinou približne cca 400 EUR)
 • Obedy
 • Nepovinné vstupy: vstup do záhrad MAJORELE a múzea YSL ( 30EUR) , kulinársky workhop ( 65EUR)
 • Cestovné poistenie (povinné)
 • Miestne poplatky 2,50 Eur / osoba / noc

LETECKÉ SPOJENIE Z VIEDNE

Skupina sa stretáva 2,5 hodiny pred odletom, t. j. o 7.30 hod. na letisku Viedeň, odlet je o 10.15 hod. Let je priamy, trvá len 4 hodiny a smeruje na letisko Marrákeš v Maroku. Nasleduje vyzdvihnutie batožiny a potom necelá polhodina cesty autobusom do hotela a na ubytovanie. Spiatočný odchod bude z letoviska v Agadire, kde si treba vyhradiť až 5 hodín na dopravu. Po skorých raňajkách bude teda odchod okolo 7.30 a na letisku budete približne o 12:30, teda 2 hodiny pred odletom o 14.20. Do Viedne priletíte po 4 hodinách priamym letom, o 19:25.

Program nášho pobytu – MAGICKÉ MAROKO so ZOROU CZOBOROVOU

Príchod do krajiny zázrakov – Deň 1 ~ Marhaba. Vitajte!
Prílet letom z Viedne do Marakéšu. Stretneme sa po prílete na letisku a pohodlne sa odvezieme do nášho hotela, kde nás bude čakať uvítací rituál – pravý marocký mätový čaj a typické marocké koláčiky. Náš pobyt začíname spomalením a odpočinkom v našom krásnom riáde a večer pri nádhernom západe slnka si vychutnáme domácu marockú večeru z čistých prírodných zdrojov našej svätyne.

Mesto zázrakov – Marakéš – Deň 2 ~ Spoznajme mesto ekologickou cestou – peši a na bicykli. Medina, Berberské trhy, mešita Koutoubia.
Raňajky a čaká nás Marakéš. Červené mesto, Dcéra púšte, Bránu do hôr, Perlu juhu a Bagdad západu. Pulzujúce mesto, v ktorom sa vďaka farbám, vôňam, chutiam a zážitkom zosilňujú zmysly. Mesto zázrakov.

Krásy Marakéšu začneme objavovať ekologickým spôsobom. Kto nevyskúša, neuverí. Po 2 hodinách na bicykli Vám garantujeme, že sa budete vedieť zorientovať v starom meste – medine – a budú z Vás praví domáci marrakchi. Spolu s mladými, miestnymi sprievodcami, v príjemnom tempe , objavíme skryté klenoty a zákutia Marakéšu, aké poznajú len miestni a ktoré zvyčajne zostávajú pred turistami ukryté.

Poobede nás čakajú trhy v starej medine, na ktoré si vyčleníme dostatok času. Pretože to, čo tu spolu uvidíme, ďaleko predčí naše očakávania. Nájdeme tu naozaj všetko, na čo si len pomyslíme – nádherné berberské šperky, voňavé koreniny, ručne zdobené šaty ako z 1000 a 1 noci, typické marocké topánky babouche, kožené kabelky, ručne pletené košíky, majstrovsky tepané lampy, sošky z alabastru, drahé kamene a krištály, tradičné berberské koberce. Podvečer návrat na hotel, večera.

Marakéš – očarujúca krása všade naokolo – Deň 3 – Záhrady Majorelle,múzeum YSL, kulinársky kurz varenia
Vstávame za zvuku hlasu muezína, ktorý zvoláva veriacich k modlitbe. Čakajú nás ikonické záhrady Jardin Majorelle a múzeum YVES SAINT LAURENT vo štvrti Gueliz. Po námestí Jemaa El Fna druhé najnavštevovanejšie miesto Marrakéšu. Dar Yves Saint Laurenta mestu, ktoré ho prijalo s otvorenou náručou po veľmi búrlivom období životných zvratov. 300 rastlinných druhov z 5 kontinentov.

Poobede voľný program alebo možnosť absolvovať kulinársky kurz v najstaršej reštaurácii v medine a naučiť sa variť ako domáci Marrakchi. Šafran z Telouine, mäta a olivy z Meknes, pomaranče a citróny z Fes. Maroko a marocká kuchyňa je ako samotná krajina – miesto kontrastov, kde minulosť a budúcnosť tvoria neoddeliteľnú súčasť a sú silne previazané. Kuchyňa, kde všetky chute sú zosilené a kde omamná vôňa korenia nás sprevádza na každom kroku. Kuchyňa,ktorá bola tisíckami rokov ovplyvňovaná kultúrou Berberov, Židov, Arabov. Ponorte sa do tajov marockej kuchyne a naučte sa pripraviť jedlo, ktoré bude nezabudnuteľnou explóziou chutí, vôní a farieb.

Vysoký Atlas, údolie krásy a kultúra berberov – Deň 4 ~ Dedičstvo a odkaz predkov & púšť
Raňajky a vydáme sa spolu preskúmať čistú a neporušenú krajinu, zažijeme zblízka tradičný marocký život a precítime vzrušujúce scenérie majestátneho pohoria Vysoký Atlas.

Myslíte si, že koberce s Vami nič nerobia? Až sa napojíte na odkaz predkov cez ich mocnú mágiu verte, že všetko bude inak. Celý tento rituál má svoje určité pravidlá. Musíte si na svoj koberec ľahnúť a popremýšľať, dotýkať sa ho nohami, aj rukami, popritom vypiť aspoň dva čaje . A vtedy sa to stane. Váš koberec si Vás sám pritiahne, normálne
ako keď sa stane láska, len toto nie je medzi ženou a mužom ale medzi vami a tým kobercom. Takto to chodí v tejto mocnej magickej krajine – koberec si Vás zavolá v momente, keď ste pripravení cez symboly, farby a odkaz predkov rozsvietiť a aktivovať ďalší diamant Vašej duše.

Obedujeme v srdci berberskej dediny. SKRYTÝ POKLAD V POHORÍ ATLASU, NEOČAKÁVANE TICHÁ SVÄTYŇA, KTORÁ MÁ VÝHĽADY NA HÁJE OLIVOVNÍKOV, MANDĽOVNÍKOV A POMARANČOVNÍKOV A PONÚKA ÚCHVATNÉ VÝHĽADY NA VRCHOLKY HÔR ATLASU. KÚSOK RAJA S DYCHBERÚCÍM VÝHĽADOM NA MAROKO.

Poobede pokračujeme smer kamenná púšť s úžasnou mikroklímou na úpätí pohoria Atlas. Veľkolepé a majestátne miesto, s miliónom hviezd na oblohe. S neuveriteľnou ľahkosťou sa veľmi rýchlo adaptujeme na rytmus púšte. Láska na celý život. Sme na púšti a máme možnosť zažiť jazdu na ťavách. Nebude to len o samotnej jazde – bude to o Príbehu. O silnom príbehu žien – ktoré boli krásne, silné a slobodné a mužov, ktorí poznali Pravdu, rozumeli reči púšte a nasledovali jej znamenia. Príbeh o obchodných karavánach, ktoré putovali nekonečnou púšťou. Voľný program, kúpanie bazéne, hudba, večera a návrat na hotel.

Presun k oceánu – Deň 5 ~ Príchod do Raja
Raňajky, transfer klimatizovaným minibusom cca 4 – 5 hodín. Náš rezort sa nachádza priamo na pobreží Atlantického oceánu. Zažijete tu relaxačné prostredie priamo na pláži, kde si môžete vychutnať množstvo aktivít, ako je joga a surfovanie alebo upokojujúce masáže, kúpele, jacuzzi, bazén a tiež tropické záhrady. Čaká na vás výnimočné miesto, nezabudnuteľné chvíle, ktoré vám pomôžu načerpať nové sily, vyživiť sa, omladnúť, znovu sa spojiť so sebou a relaxovať. Staňte sa najlepšou verziou seba samého. Sľubujeme, že na všetky tieto vzácne chvíle budete spomínať ešte dlho po návrate domov. Transfer do hotela, ubytovanie, večera. Vitajte v raji.

Bezstarostné dni v našom rezorte – 6 – 11 deň – spoločný a voľný program
Spoločný a voľný program .Deň začíname ranným cvičením od 7:30 do 8:30, po ktorom budú nasledovať raňajky do 10:00. Čakajú Vás dni plné Slnka, dobrého jedla, masáží, bazéna, oceánu a dlhej pláže. Popoludňajší program bude od 17:30 do 18:30 a potom spoločná večera v rezorte. Počas pobytu budú možné výlety, počas výletov nie je program.

Bislama. Zbohom, až kým sa opäť nestretneme – Deň 12 ~ Raňajky a odchod z Maroka
Doprajte si posledné raňajky v krajine krásy a kontrastu predtým, ako Vás Váš súkromný šofér odvezie na letisko. V skutočnosti po 12 dňoch avšak na základe prežitých zážitkov sme tu strávili skoro mesiac. Naším želaním je, aby ste odišli s vedomím, že samotná cesta je cieľom

NAŠE UBYTOVANIE

V MARAKÉŠI – Príklad ubytovania

Počas prvej časti pobytu budete ubytovaní v tradičných riádoch vedľa seba, čo sú typické marocké domy s rajskými záhradami uprostred, vyzdobenými izbami a jemným nočným svetlom sviečok. Vďaka tomuto ubytovaniu spoznáte pravú marockú kultúru.

PRI OCEÁNE – Unikátny Eco Spa resort

Tento hotel je kúsok raja. Nachádza sa medzi pohorím Atlas a krásnou piesočnatou plážou, ktorá sa tiahne na kilometre. Tento eco resort ponúka udržateľný dovolenkový zážitok so zodpovedným prístupom k životnému prostrediu. Nachádza sa len niekoľko kilometrov severne od Agadiru a je oázou pokoja ďaleko od ruchu mesta. Zažijete tu relaxačnú dovolenku na pláži, kde si môžete vychutnať množstvo aktivít, ako je joga a surfovanie alebo upokojujúce masáže, kúpele, vírivku, bazén a tiež tropické záhrady priamo na pláži.

Možné fakultatívne výlety počas nášho pobytu

TRADÍCIA A HISTÓRIA MEDINY V AGADIRE
Ak na chvíľu opustíte krásne pláže pri oceáne, máte možnosť sa ponoriť do tajov AGADIRU a jeho mediny prostredníctvom stále živého odkazu predkov. Budete sa túlať úzkymi uličkami, navštívite slávny Souk El Had a trh Inezgane s množstvom obchodíkov, kde nájdete skutočné poklady.
Navštívite miesta, kde remeselníci pracujú priamo vo svojich obchodoch a veľmi radi vám ukážu svoje najvzácnejšie výrobky. Krásne berberské šperky, zmesi voňavých parfumov a korenín, ručne vyšívané šaty, typické marocké topánky babouche, kožené kabelky, majstrovsky tepané lampy a tradičné berberské koberce.

1/2-DŇOVÝ VÝLET DO RAJSKÉHO ÚDOLIA
Čaká na vás nádherné údolie rieky Tamraght v marockom pohorí Vysoký Atlas. Táto malá oáza uprostred úchvatných hôr je dokonalou kombináciou turistiky, kúpania a oddychu v prírode. V niekoľkých stánkoch môžete ochutnať aj zeleninový tajin a vynikajúce berberské omelety.
Cestou späť možnosť zastaviť sa v pravej marockej kooperatíve na arganový olej a med.

HODINA SURFU
Surf House PRIAMO V NAŠOM HOTELI je centrom všetkých denných aktivít v oblasti surfovania a vodných športov. Vďaka spolupráci s s Rip Curl je vybavenie špičkové a často obnovované. Sme v oblasti s nádherným pobrežím plným surfových miest svetovej triedy, ktoré sú vzdialené len niekoľko minút jazdy autom. Surf House ponúka uvoľnenú atmosféru a dokonalé miesto na stretnutia, kde si môžete vychutnať drink a podeliť sa o chvíle z celého dňa. Stretnite sa s priateľmi pri západe slnka pri ohni alebo si pozrite film pod hviezdami.

UNIKÁTNY SPA & WELLNESS ZÁŽITOK
Určite si nenechajte ujsť jedinečný wellness zážitok v, po ktorom čas i priestor nadobudnú úplne inú dimenziu. Samotné priestory o rozlohe 300 m2, ktoré boli navrhnuté tak, aby rešpektovali tradíciu pôvodných marockých kúpeľov ako i kozmetika, ktorou prebiehajú všetky ceremónie a rituály predsatvujú to najlepšie, čo samotná krajina ponúka. Pomarančový kvet, citrusy, eukalyptus, bambucké maslo, čierne mydlo, arganový olej z Taroudantu, ghassoul z Atlasu, šafran z Taliouine, ruža z Dades, med z Immouzzeru.

 

Fotografie