Zážitkový advent v New York City

27.11. – 04.12.2020:  1999 € (osoba/2 lôžková izba Standard)

Rezervácie Email: info@travelisin.sk
Telefón: 0911 734 506

New York, New York, I want to wake up in a city, that never sleeps – spieva v známej piesni Frank Sinatra. Aj my sa budeme 7 dní prebúdzať ako praví Newyorčania v tomto jedinečnom meste prezývanom Big Apple, ktoré nikdy nespí.

Adventný New York je nádherný –rozsvietený, rozžiarený, nezabudnuteľný. Budeme sa túlať ulicami, zakorčuľujeme si medzi mrakodrapmi v Bryant parku, navštívime slovenský kostol na Manhattane, prejdeme na druhú stranu Brooklynského mostu, odkiaľ si môžete odfotiť nádhernú panorámu New Yorku, z lode zakývame Soche slobody, pozrieme si Wall street, Ground Zero, Flatiron, Grand Terminal Station, Empire State Building, Tenement múzeum, Hudson Yards Tower, Radio City Hall, Central Park, Trump Tower, ktorý je v tomto období nádherne vyzdobený a kde si môžeme dať kávu v dolnej kaviarni, všetky známe aj menej známe miesta, prejdeme sa aj po preslávenej 5 th avenue, kde stojí krásna katedrála Sv. Patrika a nachádzajú sa obchody známych svetových značiek.

Byť v New Yorku a nič si nekúpiť ? Nemožné. Kto by odolal obchodom a obchodíkom plným tovaru, na aký si len zmyslíte aj nezmyslíte ? Stihneme aj Black Friday, kedy môžete nakúpiť za veľké zľavy. Dozviete sa mnoho pikošiek a príbehov z histórie mesta a aj to, kto bola a aký osud mala žena, ktorej sochy a podobizne uvidíte po celom meste. Zažijeme aj rozsvietenie vianočného stromčeka pred Rockefellerovým centrom, čo je nezabudnuteľný zážitok. New York je emócia, zážitok na celý život. Milovaný aj nenávidený, ale jedinečný a neopakovateľný.

A mimochodom – kto z vás chytí za gule býka na Downtowne, bude mať vraj šťastie vo financiách a bude bohatýýýýýýý 🙂 Tak let’s goooooo to New York.

Ubytovanie
Hotel The Roosevelt (Poznáte z viacerých hollywoodskych filmov)

Hotel The Roosevelt, známy ako „Grand Dame of Madison Avenue“, bol otvorený počas tzv. éry džezu a ponúka hosťom ubytovanie zariadené v teplých, zemitých odtieňoch a s nábytkom na mieru. Hotel Roosevelt má reštauráciu, bar, salónik, strešný salónik, bohatú ponuku služieb, zariadení a vybavenia. Stanica Grand Cental Terminal je vzdialená 2 minúty chôdze od hotela. Hotel Roosevelt ponúka fitnescentrum a centrum zdravia, business centrum a úschovňu batožiny. Hostia majú k dispozícii Wi-Fi, služby concierge, služby čistiarne a parkovanie s obsluhou. V hoteli sa podávajú raňajky formou bufetu alebo à la carte raňaky s kávou Starbucks® v zariadení Roosevelt Grill. Madison Club Lounge je otvorený na obedy a večere a ponúka americké jedlá, tapas a rôzne koktaily. V bare Vender si hostia môžu dať barové jedlá a čerstvo pripravené kokteily. Bar sa nachádza na úrovni ulice a počas teplejších mesiacov sú jeho zaťahovacie okná otvorené. Lounge na streche mad46 je otvorený v mesiacoch máj až október a ponúka ľahké občerstvenia a špeciálne koktaily.Medzi zaujímavé miesta v okolí tohto ubytovacieho zariadenia patria mrakodrapy Flatiron a Empire State. V blízkosti sa nachádzajú aj atrakcie ako obchod Macy’s, športový areál Madison Square Garden, obchodný komplex Rockefeller Center, mrakodrap Chrysler, Times Square. Najbližšie letisko La Guardia je vzdialené 13,9 km. Medzinárodné letisko Johna F. Kennedyho je vzdialené 25,5 km. Midtown East je skvelou voľbou pre hostí, ktorí sa zaujímajú o jedlo, prechádzky a reštaurácie.

Cena je garantovaná s objednaním pobytu do 30.9.2020, neskôr sa môže meniť v závislosti od ceny letenky.

PRI OBEJDNANÍ SA PLATÍ ZÁLOHA 500€/osoba+ poistenie v prípade storna pobytu zo strany klienta a komplexných liečebných nákladov v zahraničí 28€. Zvyšok platby sa uhrádza do 25.10.2020

Cena zahŕňa
6x ubytovanie v NYC v **** hoteli, letenka Viedeň-NYC-Viedeň, transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko v NYC, slovenský sprievodca počas celého pobytu, poistenie CK proti insolventnosti, všetky miestne dane a poplatky, letiskové poplatky

Cena nezahŕňa
Poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 3,50 €/osoba/deň, miestna doprava v New Yorku, vstupy – Empire State Building 35 USD/osoba, múzeá od 25 USD osoba

Strava: street food, reštaurácie na Manhattane.

Orientačné ceny atrakcií
Vstup múzeá od 25 USD / niektoré múzea majú dobrovoľné vstupné. Broadway theatre od 65 USD do 250 USD / Empire State Building 34 USD / One World Trade Center 37 USD

Program prispôsobujeme počasiu aj požiadavkám klientov.

Program

1. Deň
Odlet z Viedne do NYC v ranných hodinách. Prílet do NYC v popoludňajších hodinách, transfer do hotela, ubytovanie v **** hoteli v centre Manhattanu. Po ubytovaní sa pôjdeme pozrieť na Times Square, ktorý je plný ľudí, taxíkov, reklám, akcií. Milovníci burgerov môžu ochutnať pravý americký v Hard Rock Cafe alebo v Mc Donalde a porovnať, kde robia lepší. V New Yorku alebo na Slovensku ? Príchod na hotel vo večerných hodinách, voľný program.

2. Deň
8.30 hod raňajky street food, 9:30 hod odchod peši k Flatironu, ktorý je známy pod menom Žehlička. Od Flatironu sa presunieme taxíkom na Downtown. Budeme sa plaviť loďou po rieke okolo Sochy slobody, ktorá je jedným zo symbolov New Yorku a víta všetkých, ktorí do tohto mesta prídu. Po plavbe sa z prístavu peši dostaneme k železnému býkovi. Ten je známy aj vďaka mnohým prestrihom v rôznych filmoch a seriáloch. Objavil sa aj v jednej rodinnej komédií, kde býkovi zo srandy obchytávali gule. Po pravde, obrovská mosadzná, alebo bronzová socha mohutného býka pomaly tmavne, no gule má vyhladené poriadne, od toľkého chytania nečudo. Hovorí sa, že ak ho chytíte za gule, budete mať šťastie vo financiách. Tak uvidíme, či táto povesť naozaj platí. Kúsok od býka sa nachádza Trinity Church- kostol Sv. Trojice, viditeľný z veľkej diaľky aj vzhľadom k tomu, že tvorí cíp pomysleného T, teda aspoň ulice prechádzajú do písmena T a kostol je postavený tak, že jeho stred pozerá do ulice. Viacero budov v okolí je vyšších než kostol. Ten však stojí naďalej, aj keď mnohé okolité budovy už boli v minulosti zbúrané a nahradené tými súčasnými. Kostol určite poznáte z filmu Honba za pokladom Templárov s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe. Navštívime aj finančné centrum sveta – Wall street s jeho preslávenou burzou a nezabudneme ani na Ground Zero, kde sa nachádzali slávne Dvojičky a kde dnes stojí nová dominanta New Yorku. Z Ground Zero pôjdeme ochutnať preslávený sendvič plnený mäsom do Katz’s Delicatessen, najikonickejšieho deli v NYC. Má všetko – históriu, dlhú tradíciu, vynikajúcu povesť. Vznikol v roku 1888. Mäso nakladajú 30 dní pomalou metódou, ktorá sa rokmi nezmenila, neurýchlila ani nie sú používané žiadne chemické dochucovadlá a postupy. Návrat na hotel v popoludňajších hodinách. Večer voľný program.

3. Deň
08:30 raňajky street food. Návšteva Central Parku a múzeí. Nakúpime si niečo pod zub v krásnej tržnici v Grand Central Terminal, kde nájdete najfajnovejšie delikatesy od výmyslu sveta a urobíme si piknik v parku ako praví Newyorčania. Oddýchnutí a najedení prejdeme cez park až k Dakote, kde býval a kde zastrelili Johna Lennona. Po chodníku smerom do centra je aj Metropolitné múzeum, ktoré v prípade záujmu aj navštívime. Pozrieme si aj Bryant Park s knižnicou, ktorá je známa zo seriálu Sex v meste aj mnohých iných filmov. V Tenement múzeu uvidíte, ako a v akých podmienkach žili írski, talianski imigranti na Manhattane, ktorí prišli do NYC začiatkom 20.storočia. Návrat do hotela. Večer voľný program .

4. Deň
08:30 raňajky street food. O 9:30 sa budeme túlať ulicami Midtownu. Pozrieme si Madison Square Garden, na 5 th Avenue sa pokocháme výkladmi najznámejších obchodných návrhárov, navštívime slávnu Trump tower, kde si môžete dať kávu, nazrieme aj do Katedrály sv. Patrika, ktorá sa krásne odráža na sklách okolitých mrakodrapov a preslávený hotel Plaza, kde Donald Trump ukazoval cestu malému Kevinovi. Potom pôjdeme k Rockeffelerovmu centru a na Empire State Building, z ktorého je krásny výhľad na celý New York. Večer voľný program.

5. Deň
8:30 hod raňajky street food. Po raňajkách nákupy v preslávených obchodoch ako Macy’s, Forever 21, Century 21. Po nákupoch voľný program.

V prípade záujmu návšteva jediného slovenského kostola Jána Nepomuckého na Manhattane so slovenskou svätou omšou o 10,15 hod.

6. Deň
08.30 hod raňajky street food. O 09:30 hod odchod na Brooklynský most. Prejdeme na druhú stranu, kde je krásny výhľad na panorámu New Yorku. Vrátime sa na Midtown a pôjdeme na Hudson Yards, kde sa nachádza turistická atrakcia New Yorku Vessel. Pozrieme si aj novú atrakciu New Yorku – Hudson Yards Tower s presklenenou vyhliadkovou plošinou, najväčšou na západnej pologuli. Kedže presklenená je aj podlaha, budete mať celý New York „pod nohami“. Takisto navštívime aj ďalšie kúzelné miesto, ktoré si žije vlastným životom Washington Square Park. Je pomenovaný po prvom americkom prezidentovi Georgovi Washingtonovi. História tohto miesta siaha do 18. storočia. Uprostred parku je kruhové námestie, ktorému dominuje fontána priamo v jeho strede. Na severnom okraji sa týči dominanta námestia – oblúk Washington Square Arch z roku 1889, za ktorým začína najslávnejšia ulica mesta aj celého sveta – 5 th Avenue. Večer voľný program.

7. Deň
8:30 raňajky street food, check out z hotela, následne transfer na letisko. V popoludňajších hodinách miestneho času odlet do Viedne.

8. Deň
V dopoludňajších hodinách prílet do Viedne.

Mapa

FITPOBYT Chorvátsko