FIT PARTY ADVENT v New York City

Milé fitpobyťáčky, zažite spolu so mnou fit party roka 2023 v adventnom New Yorku !

New York, New York, I want to wake up in a city, that never sleeps – spieva v známej piesni Frank Sinatra. Aj my sa budeme 7 dní prebúdzať ako praví Newyorčania v tomto jedinečnom meste prezývanom Big Apple, ktoré nikdy nespí. Adventný New York je nádherný –rozsvietený, rozžiarený, nezabudnuteľný. Budeme sa túlať ulicami, zakorčuľujeme si medzi mrakodrapmi v Bryant parku, prejdeme na druhú stranu Brooklynského mostu, odkiaľ si môžete odfotiť nádhernú panorámu New Yorku, z lode zakývame Soche slobody, pozrieme si všetky známe vychytávky, aj tie, ktoré nie sú v bedekeroch, Trump Tower, ktorý je v tomto období nádherne vyzdobený a kde si môžeme dať výbornú kávu v dolnej kaviarni, prejdeme sa aj po preslávenej 5 th avenue, kde stojí krásna katedrála Sv. Patrika a nachádzajú sa obchody známych svetových značiek. Byť v New Yorku a nič si nekúpiť? Nemožné. Kto by odolal obchodom a obchodíkom plným tovaru, na aký si len zmyslíte aj nezmyslíte ? Dozviete sa mnoho pikošiek a príbehov z histórie mesta a aj to, kto bola a aký osud mala žena, ktorej sochy a podobizne uvidíte po celom meste. Zažijeme aj rozsvietenie vianočného stromčeka pred Rockefellerovým centrom, čo je nezabudnuteľný zážitok. New York je emócia, zážitok na celý život. Milovaný aj nenávidený, ale jedinečný a neopakovateľný. A mimochodom – kto z vás chytí za gule býka na Downtowne, bude mať vraj šťastie vo financiách a bude bohatý! Let´s go to New York!

PROGRAM:

1. Deň Odlet z Viedne do NYC v ranných hodinách. Prílet do NYC v popoludňajších hodinách, transfer do hotela, ubytovanie v *** hoteli v centre Manhattanu. Po ubytovaní pôjdeme na večeru a Grand Terminal.

2. Deň 08:00 raňajky.

Po raňajkách sa budeme túlať ulicami Midtownu. Pozrieme si Madison Square Garden, na 5 th Avenue sa pokocháme výkladmi najznámejších obchodných návrhárov, navštívime slávnu Trump tower, kde si môžete dať kávu, nazrieme aj do Katedrály sv. Patrika, ktorá sa krásne odráža na sklách okolitých mrakodrapov a preslávený hotel Plaza, kde Donald Trump ukazoval cestu malému Kevinovi. Návšteva Central Parku a múzeí. Cez park prejdeme až k Dakote, kde býval a kde zastrelili Johna Lennona. Po chodníku smerom do centra je aj Metropolitné múzeum, ktoré v prípade záujmu aj navštívime. Pozrieme si aj Bryant Park s knižnicou, ktorá je známa zo seriálu Sex v meste aj mnohých iných filmov. V Tenement múzeu uvidíte, ako a v akých podmienkach žili írski, talianski imigranti na Manhattane, ktorí prišli do NYC začiatkom 20.storočia. Večer zažatie stromčeka pri Rockefellerovom centre.

3. Deň 8.30 hod raňajky.

Po raňajkách odchod k Flatironu, ktorý je známy pod menom Žehlička. Od Flatironu sa presunieme k Brooklynskému mostu a na Downtown. Budeme sa plaviť loďou po rieke okolo Sochy slobody, ktorá je jedným zo symbolov New Yorku a víta všetkých, ktorí do tohto mesta prídu. Po plavbe sa z prístavu peši dostaneme k železnému býkovi. Ten je známy aj vďaka mnohým prestrihom v rôznych filmoch a seriáloch. Objavil sa aj v jednej rodinnej komédií, kde býkovi zo srandy obchytávali gule. Po pravde, obrovská mosadzná, alebo bronzová socha mohutného býka pomaly tmavne, no gule má vyhladené poriadne, od toľkého chytania nečudo. Hovorí sa, že ak ho chytíte za gule, budete mať šťastie vo financiách. Tak uvidíme, či táto povesť naozaj platí. Kúsok od býka sa nachádza Trinity Church- kostol Sv. Trojice, viditeľný z veľkej diaľky aj vzhľadom k tomu, že tvorí cíp pomysleného T, teda aspoň ulice prechádzajú do písmena T a kostol je postavený tak, že jeho stred pozerá do ulice. Viacero budov v okolí je vyšších než kostol. Ten však stojí naďalej, aj keď mnohé okolité budovy už boli v minulosti zbúrané a nahradené tými súčasnými. Kostol určite poznáte z filmu Honba za pokladom Templárov s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe. Navštívime aj finančné centrum sveta – Wall street s jeho preslávenou burzou a nezabudneme ani na Ground Zero, kde sa nachádzali slávne Dvojičky a kde dnes stojí nová dominanta New Yorku. Z Ground Zero pôjdeme ochutnať preslávený sendvič plnený mäsom do Katz’s Delicatessen, najikonickejšieho deli v NYC. Má všetko – históriu, dlhú tradíciu, vynikajúcu povesť. Vznikol v roku 1888. Mäso nakladajú 30 dní pomalou metódou, ktorá sa rokmi nezmenila, neurýchlila ani nie sú používané žiadne chemické dochucovadlá a postupy. Návrat na hotel v popoludňajších hodinách.

4. Deň 08:30 raňajky.

Nákupy, v poobedňajších hodinách pôjdeme na Empire State Building, z ktorého je krásny výhľad na celý New York. Večer voľný program.

5. Deň 08.30 hod .

Po raňajkách pôjdeme na Hudson Yards, kde sa nachádza turistická atrakcia New Yorku Vessel. Pozrieme si aj zážitkovú novinku NYC – výškový komplex s názvom Hudson Yards Tower, s najvyššie položenou vyhliadkovou plošinou na západnej pologuli. Toto dielo modernej architektúry bude známe ako „Edge“ („Hrana“ – príznačné pomenovanie), a ponúkne panoramatické výhľady na celý New York. Úžasná vyhliadková plošina je od zeme vzdialená pozoruhodných 330 metrov a na svojej ploche približne 750 metrov štvorcových má rozľahlý otvorený priestor, po ktorom sa budú voľne prechádzať návštevníci – v ideálnom prípade takí, ktorí nemajú strach z výšok. Vyhliadková plošina je umiestnená na 100. poschodí nového mrakodrapu, a od vonkajšej steny budovy vyčnieva takmer 20 metrov do otvoreného priestoru v oblakoch. Dostať sa sem bude možné moderným výťahom, ktorému by cesta mala trvať menej než 60 sekúnd. Plošina je okrem toho vybavená presklenou podlahou, vďaka čomu sa Vám z nej otvorí dokonalý pohľad z vtáčej perspektívy na mesto pod Vašimi nohami.Takisto navštívime aj ďalšie kúzelné miesto, ktoré si žije vlastným životom Washington Square Park. Je pomenovaný po prvom americkom prezidentovi Georgovi Washingtonovi. História tohto miesta siaha do 18. storočia. Uprostred parku je kruhové námestie, ktorému dominuje fontána priamo v jeho strede. Na severnom okraji sa týči dominanta námestia – oblúk Washington Square Arch z roku 1889, za ktorým začína najslávnejšia ulica mesta aj celého sveta – 5 th Avenue.

6. Deň Voľný program, v prípade záujmu nákupy, alebo návšteva výhliadkových plošín na mrakodrapoch – One Vanderbilt, One World Trade Center.

7.– 8. deň 8:30 raňajky, v prípade záujmu nákupy.

Check out z hotela o 11.0, transfer na letisko o cca 13,30 hod. V popoludňajších hodinách miestneho času odlet do Viedne. Ranný prílet do Viedne.

Poznámka: Program prispôsobujeme počasiu a požiadavkám klientov

Cena zahŕňa:

6x ubytovanie v NYC v *** hoteli pri 5th Avenue, transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko v NYC, letenku VIE-NYC-VIE (priamy let), letiskové a palivové poplatky, batožinu- 23kg do podpalubia a 8kg na palubu, slovenský sprievodca počas celého pobytu, poistenie CK proti insolventnosti, všetky miestne dane a poplatky.

Cena nezahŕňa:

Poistenie /možnosti A3 – 48,30 €/osoba/pobyt – storno zájazdu(do výšky 80 percent ceny pobytu) a kompl.lieč.nákladov, poistenie A2 exclusive – 64,80 €/osoba/pobyt – storno zájazdu(do výšky 100 percent ceny pobytu) a kompl.lieč.nákladov v zahraničí/, miestna doprava v New Yorku, vstupy – Empire State Building 35 USD/osoba, múzeá od 25 USD osoba, Hudson Yards Tower 35-37 USD/osoba, strava.

Orientačné ceny atrakcií: Vstup múzeá od 25 USD / niektoré múzea majú dobrovoľné vstupné. Broadway theatre od 65 USD do 250 USD / Empire State Building 34 USD / One World Trade Center 37 USD