Santo Mira Mare Resort **** Perissa

Perissa leží na severovýchodnej strane ostrova Santorini, 15 km od hlavného mesta Fira. Skalnaté útesy Mesa Vounu, predovšetkým pahorok Profitis Ilias, chráni pred ostrejšími severnými vetrami dlhú pláž s vulkanickým pieskom. Táto pláž, známa ako najkrajšia pláž celého ostrova Santorini, je obmývaná krištáľovo čistou morskou vodou, v ktorej sa odráža azúrovo modré nebo. Je ideálna na plávanie a vodné športy, večer sa naskytá úchvatný pohľad na útesy osvetlené červeným západom slnka.

Vďaka pohostinnosti miestnych obyvateľov a obchodníkov je turistom po celý deň aj večer k dispozícií množstvo barov, kaviarní, reštaurácií nielen v centre letoviska, ale aj na pláži. Milovníkov gréckej hudby a tanca potešia veselé večery pri víne v miestnych tavernách. Majitelia pripravujú denne čerstvé jedlá ako gréckeho, tak aj kontinentálneho typu. Miestne špeciality, ako napr. moussaka, souvlaki, gyros, alebo ryby upravované na mnoho spôsobov, ulahodia každému gurmánovi. Na turistov, ktorých zaujíma architektúra, čaká krásny dominikánsky kláštor. Priamo v Perisse môžu obdivovať jeden z najväčších kostolov na Santorini, kostol Svätého kríža, prestavaný do dnešnej podoby v roku 1956 po ničivom zemetrasení. Tradičnú atmosféru starých gréckych usadlostí uvidíme v dedinkách Emporio alebo Oia. Najlepším miestom pre nakupovanie je mestečko Fira. Kopec, na ktorom sa rozprestiera, je náročnejší terén pre menej zdatných turistov, ale vynaložené úsilie je bohate odmenené okúzľujúcou atmosférou krivoľakých dláždených uličiek s množstvom malých obchodíkov.

Moderný, luxusný a príjemný hotel Santo Miramare s atraktívnou kykladskou architektúrou, ktorá umocňuje stredomorskú atmosféru je svojím umiestnením ideálny na prežitie oddychovej dovolenky. Na nádhernú kilometer dlhú a tmavú pláž Perissa-Perivolos s tavernami, barmi a širokým výberom vodných športov sa dostanete cez plážovú promenádu. V areáli sa nachádzajú dva vonkajšie bazény, jacuzzi, lehátka a slnečníky. Hotel disponuje reštauráciou s otvorenou terasou, pool barom, snack barom, lobby barom, konferenčnou miestnosťou, internetovým kútikom, požičovňou bicyklov a áut. Súčasťou je aj fitness centrum, vodné športy na pláži a jazda na koni, masáže, sauna, jacuzzi. Rezort má najväčšiu bazénovú časť zo všetkých hotelov v letovisku Perivolos – Perissa, a tieź aj súkromnú časť na pláźi s ciernym pieskom, kde majú hostia k dispozícii ležadlá a slnečníky bez poplatku.

Hotel sa nachádza v blízkosti turistickej dediny Perissa s obchodmi, tavernami a neďaleko sa nachádza pláž so skalnatým útvarom Mesa Vouna týčiacim sa z mora.

Strava – raňajky formou bohatého bufetu, možnosť dokúpiť večer formou bufetu 24 €/večera

Ubytovanie: Moderné štýlové dvojlôžkové izby s manželskou posteľou alebo dvomi oddelenými lôžkami s klimatizáciou, WiFi, minibar, telefón, SAT TV, trezor, kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC, sušič na vlasy, balkón alebo terasa.

V cene je zahrnuté: Ubytovanie v 1/2 s raňajkami, cvičenie so Zorou Czoborovou 2x denne, transfer z letiska na hotel a z hotela na letisko, slovenský delegát počas celého pobytu.

V cene nie je zahrnuté:

  • Letenka Viedeň – Santorini – Viedeň priamy let 395 €/osoba, batožina na palubu 8 kg, do podpalubia 23 kg, letiskové a palivové poplatky
  • Poistenie storna zájazdu a komplexných liečebných nákladov A2 Exclusive 36€/osoba/pobyt
  • Pobytová taxa 24,50 €/Osoba – 49 €/Izba- platí sa na mieste
  • Možnosť doplatiť večeru bufet 24 €/osoba/večera – aj na mieste
  • Let Austrian Airlines – priamy let: OS9037 18JUN VIEJTR 1735 2050 / OS9038 25JUN JTRVIE 2140 2305

Výlety

Možnosti : mestečká Fira a Oia, známe z fotografií, tradičná vináreň a pivnica v prírode, kde si vychutnáte vína zo Santorini pri západe slnka, prejdeme sa po vinici po sopečnej pôde, a objavíme jedinečné vinohradnícke tradície tohto krásneho ostrova. V prípade záujmu výlet loďou do sopky, kúpanie v mori v termálnom prameni, západ slnka pod mestečkou Oia

Cvičenie so Zorou:

Ráno

INTERVAL BODY WORK – kondičný tréning zameraný na spaľovanie tuku v kombinácii s posilňovaním najdôležitejších svalových skupín ako ramená, chrbát, brucho, sedacie svalstvo, stehna a lýtka. Na posilňovanie používame jednoručné 1 kg činky, gumené expandery, lopty atd. Cvičenie zamerané na intenzívne precvičenie brušného a sedacieho svalstva. sa detailnú techniku jednotlivých cvikov, ktoré postupne spojíme do kombinácií v sériách s minimálnym oddychom a s najväčšou intenzitou. Vaše svaly budú namáhané až do pocitu pálenia. Počas 60 min vykonáme približne 400-600 cvikov na každú svalovú skupinu, čím dôjde k detailnému precvičeniu.

Poobede

Zoralates – strečingové cvičenie

Fotografie