Fitpobyt so Zorou Czoborovou Filipíny Boracay

  • Termín 2: 06.04.2018 – 22.04.2018

Dovoľte mi, aby som vás pozvala na dlho avizovaný FITPOBYT v exotickom prostredí, na ostrove BORACAY na FILIPÍNACH.

Tento miniatúrny ostrov je približne 9 kilometrov dlhý pripomínajúci tvar kosti s rozlohou 10,32 km². V najužšom mieste je iba jeden kilometer široký. Každoročne získava ocenenia spomedzi dovolenkových destinácií za svoje prekrásne pláže.

Pôvodne bol obývaný kmeňom Ati, patriacim do skupiny Negritos. Takýchto pôvodných obyvateľov stretnete na ostrove aj dnes, od bežných Filipíncov sa líšia nižším vzrastom, tmavšou pleťou a kučeravými vlasmi.

Pláže na Boracay, sú špecifické zvláštnym pieskom, ktorý ani v najväčších horúčavách nepáli chodidlá. Nejde totiž v skutočnosti o piesok, ale o drť z koralov, ktorá prešla tráviacim traktom jedného druhu rýb. Tento biely prášok vôbec neabsorbuje slnečné žiarenie, preto sa po ňom môžete prechádzať, dokedy sa vám zachce.

Hlavnou atrakciou ostrova je Biela Pláž (White Beach)  láka turistov z celého sveta. Päť kilometrov jemného bieleho piesku ohromí takmer každého. Celá pláž je lemovaná rezortmi, hotelmi, barmi, reštauráciami a inými s turizmom prepojenými zariadeniami. Formálne je rozdelená na tri časti. Základom tohto rozdelenia sú tri teraz už neexistujúce prístavy pre lode.

STATION 1, 2, 3.

V oblasti Station 1 je pláž najširšia a piesok dokonale biely. Je veľmi vzdialená od hluku barov a diskoték, tvorí prostredie pre luxusnejšie hotely a rezorty.

Station 2 je centrom Bielej Pláže. Väčšinu obchodov nájdete tu. Nachádza sa tu aj D-Mall, kde nájdete trhovisko, obchody, banky, zmenárne, reštaurácie.

Station 3 je časť Bielej Pláže,  kde sú tu situované prevažne rodinné a tichšie hotely. Väčšina barov a diskoték sa nachádza v oblasti Station 2, ktorá sa týmto stáva voľbou pre ľudí, ktorí uprednostňujú zábavu pred pokojom. Náš hotel kde sa bude konať fitpobyt sa nachádza na rozhraní Station 2 a 3. takže nebudeme priamo rušení nočným životom, ale všetky bary, reštaurácie a diskotéky sú od neho len cca 150 až 200 m.

UBYTOVANIE

Ako som už vyššie spomenula, budeme bývať v kľudnej časti ale v blízkej vzdialenosti od obchodov a reštaurácií, kde je všetko hneď poruke. Hotel ktorý som vybrala je umiestnený v tropickej záhrade plnej paliem.  Ponúka kvalitné ubytovanie v peknom štandarde. Každá izba je vybavená klímou, TV so satelitom, WIFI, chladničkou denne dopĺňanou pitnou vodou v cene, trezorom, denným upratovaním a dennou výmenou uterákov. Stravovať sa môžete priamo v hotelovej reštaurácii, ktorá je na samotnej White Beach, alebo v mnohých okolitých reštauráciách. Nájdete tu okrem domácej ponuky všetky svetové kuchyne. Napríklad japonskú, taliansku, prímorskú atď.

Samozrejme, že v prípade záujmu si môžete potraviny, alko, nealko a iné pochutiny kúpiť aj v obchodoch 7-Eleven, ktoré sú každých 50-100 m aj v obrovskom supermarkete. Verím, že si všetci vyberiete podľa vašej chuti z množstva čerstvo pripravovaných jedál zo skutočného bio-mäska, morských plodov, rôznych druhov čerstvo nachytaných rýb, ochutených exotickými bylinkami a z množstva ovocia.  Ceny za jedlo v reštauráciách sa pohybujú zhruba medzi 3-5 eurami.

CVIČENIE

Náš program trojfázového cvičenia ostáva nemenný, presne ako ste si zvykli na doterajších Fitpobytoch. Ráno sa budeme venovať spaľovaniu tuku vo forme INTERVAL BODY WORK ktorý vy pred cvičením môžete doplniť behom či rýchlou chôdzou na pláži. Každý podľa vlastných schopností a možností. Okrem kardia cvičenie obsahuje 30 minút posilňovania s jednoručnými 1kg činkami a gumenými expandermi, zameraného na ramená, chrbát, sedacie svalstvo, stehná a brucho, plus 15 minút strečing. Počas obeda nás čaká aqua-aerobik a večer ZORALATES, ktorý budeme striedať na brehu mora pri západe slnka so strečingom. Cvičiť budeme priamo v našom hoteli, takže sa nemusíme nikam presúvať a medzi cvičením si môžete naplno vychutnávať prekrásne more, pláž , športové aktivity a zábavu ktorú ponúka WHITE BEACH počas dňa.

VOĽNÝ PROGRAM

Samozrejme, že po cvičení musíme telu dopriať aj zaslúženú regeneráciu raz za štyri dni. Na tieto som si pre vás pripravila celodenné výlety. Žiaden z nich nie je povinný ale veľmi odporúčaný. Ak sa rozhodnete deň voľna tráviť podľa svojich predstáv, nie je problém.

Č.1 – CELODENNÝ VÝLET LOĎOU – od 10:00 – 17:00 hod okolo ostrova Boracay so zástavkami na najkrajších plážach, počas ktorých budeme plávať a šnorchlovať . V cene výletu je na lodi podávaný obed a voda. Alkohol a nealkoholické nápoje si budete môcť zakúpiť na palube.

(Cena 50 Eur)

Č.2 – CELODENNÝ VÝLET LOĎOU – od 10:00 – 17:00 hod na ostrov CARABAO. Na tomto ostrove sa cca po 20-30 min. plavenia z Boracay vylodíme pri reštaurácii WHITE BEACH. Po krátkom občerstvení a fotoshootingu ( táto pláž je vhodná na nezabudnuteľné až gýčové fotografie) nás menšia loď prevezie do prekrásnej lávovej jaskyne kde sa budeme slniť, šnorchlovať a skákať zo skál do snáď najčistejšej a najpriezračnejšej vody v akej som sa na Filipínach kúpala. Po návrate do reštaurácie na nás bude čakať čerstvo uvarený chutný obed a relax na pláži či v hojdacích sieťach. Po oddychu, slnení a plávaní nás odvezie loď  naspäť až na pláž pred náš hotel na ostrove Boracay. V cene výletu je presun loďami na ostrov a do jaskyne, podávaný obed a voda. Alkohol a nealkoholické nápoje si budete môcť zakúpiť priamo v reštaurácii WHITE BEACH.

(Cena 50 Eur)

Č.3. VÝLET NA CEBU – sa uskutoční po ceste domov z Boracay do Viedne na ostrove CEBU. Nie je povinný ale odporúčaný. Keďže sa ho na základe prieskumu chce zúčastniť väčšina klientiek, na termín odletu z Cebu po absolvovaní výletu č.3 bude zakúpená skupinová letenka. Nakoľko cena skupinovej letenky je momentálne o 384 Eur lacnejšia ako skupinová a cena výletu č.3 vrátane ubytovania 2 nocí v hlavnom meste a celodenného výletu s atrakciami je dokopy 250Eur, odporúčam vám zúčastniť sa.  Ak by ste sa rozhodli letieť priamo z Boracay domov nie je problém, bude vám vystavená individuálna letenka, ale cestu z Cebu cez Dubaj do Viedne absolvujete sami.

Čo nás čaká na tomto výlete ? Po prílete na ostrov Cebu (cca 50 min z Boracay) sa presunieme z letiska do prekrásneho 5 hviezdičkového hotela Radison Blue Cebu ktorý sa nachádza hneď vedľa veľkého nákupného centra Supermol City Centrum. Na druhý deň cca o 7 hod ráno nás vyzdvihnú mikrobusy z hotela a presúvame sa cez ostrov do turisticky vyhľadávanej časti Oslobu. Tu zažijete nezabudnuteľný zážitok na celý život. Šnorchlovanie so žralokmi veľrybími v otvorenom mori.  Aj keď slovo žralok znie desivo, tieto prekrásne paryby nie sú nebezpečné. Živia sa len planktónom a malými rybkami. Po plávaní a šnorchlovaní bude nasledovať krátka prestávka na obed, nákup suvenírov alebo slnenie priamo na brehu. Po obede sa presúvame do oblasti Badian na jedny z najkrajších vodopádov na svete KAWASAN. Tento nádherný prírodný úkaz má až 8 úrovní. Na každej z nich zažijete čarovne kryštálovú vodu a prekrásne útvary zo skál. Obrovským zážitkom bude šplhanie sa priamo vo vodopádoch, plávanie , skákanie z previsu ale najmä fotografovanie priamo v tečúcej vode. Po vodopádoch sa v podvečerných hodinách autobusom presunieme naspäť do hotela v hlavnom meste. Predpokladám, že nám príjemne padne spoločná ROZLÚČKOVÁ večera. Na druhý deň ráno budete mať ešte dostatok času na shopping a posledný nákup darčekov pre vašich blízkych v SM City Centrum. V poobedňajších hodinách sa presunieme na letisko a odletíme cez DUBAJ do Viedne. V cene výletu je transfer na hotel a späť na letisko. Celodenný prenájom a doprava mikrobusom. Sprievodca na žralokoch a lístky na potápanie so žralokmi. Lístky a sprievodcovia potrební pre absolvovanie vodopádu. Ubytovanie dve noci aj s raňajkami v hoteli Radison Blue Cebu.

(Cena 250 EUR)

Mapa

Promo Video

Fotografie