Koh Samui

Dovoľte mi, aby som vás pozvala na FITPOBYT v exotickom prostredí, na ostrove Koh Samui v Thajsku.  Thajsko ako väčšina z vás vie, tento ostrov milujem. Už 15 rokov sa pravidelne každoročne v období našich zimných mesiacov pre mňa stáva druhým domovom. Mám ho ,,prelezený” do najmenších zákutí a posledných 5 rokov som sa usadila v časti Choeng Mon Beach, ktorá predstavuje pre mňa to NAJ z celého ostrova. Nielen preto, že sa tam podľa mňa a mnohých pravidelných návštevníkov ostrova, nachádza najkrajšia pláž. Ale aj množstvo výborných reštaurácii, baríkov, obchodíkov, street food reštík a taktiež domáce trhy, ktoré určite treba vidieť a navštíviť.

Približne 5 min od pláže pravidelne navštevujem celosvetovo známe centrum JOGY, kde nasávam info a učím sa od NAJ inštruktorov z celého sveta !!! (Určite odporúčam aspoň jednu hodinu HOT – JÓGY) Choeng Mon Beach nie je veľmi zaťažené veľkým množstvom turistov, pretože sa nachádza mimo TOP najnavštevovanejšej a turisticky vychytenej časti Chaweng Beach.

Keďže od nej leží cca 10-15 min cesty miestnym lacným taxíkom Ťuk-Ťukom v cene cca 5-7 €, každý večer sa môžete ľahko a bezpečne presunúť za zážitkami na Chaweng Beach. Cez deň si môžete zacvičiť v TOP zariadenom vyklimatizovanom fitku (bodaj by som také mala k dispozícii v Bratislave…), navštíviť shopping MALL so svetovými značkami v originál kvalite plus Cinema City s premiérovými filmami ako u nás,  street shopping v kvalite akú ani nevymyslíš, množstvo reštaurácii miestnej aj všetkých svetových kuchýň, ale aj najnavštevovanejšiu pláž Chaweng Beach s diskotékami a tanečkami na stageoch pri aj nad bazénmi (to si určite dáme….)

Thajsko vás večer vás ohúri každodenný miestny trh na ktorom vám uvaria, ugrilujú, vysmažia najlepšie a najčerstvejšie produkty z mora, miestne jedlá z Bio mäska, zeleninu, spravia čerstvé sushi, rôzne druhy exotického najsladšieho ovocia a iné thajské špeciality vrátane kobyliek, lariev, chrobákov atď. Proste top jedlá na zabitie ochutené čerstvými bylinkami … Samozrejme, že Chaweng Beach ponúka najlepší výber večerných barov, super diskoték a iných atrakcií… Len rátajte s tým, že rovno z baru ráno nastúpite na Kardio Aerobik ( však ma poznáte ? ? ? No zase, v takom životnom tempe, s rybičkami a zeleninou na tanieri a 2 týždňami cvičenia zaručene rátajte s MÍNUS 4-5 kg na hmotnosti, čo je pekný bonus. Pre tých, ktorí ste ešte nikdy neboli na tomto úžasnom ostrove alebo v Thajsku, posielam nižšie všeobecné vstupné info.

MIESTO – Thajsko Koh Samui – Choeng Mon Beach

Nachádza sa smerom na východ od medzinárodného letiska cca 15 min cesty mikrobusom a severne od mesta Chaweng Beach. Taktiež cca 5 minút od veľkého Budhu. Táto pláž je pre väčšinu bežných turistov ktorý prídu na ostrov po 1 x neznáma, takže je tichá – nebudete rušení pri relaxe a zachovala si prekrásnu čistú vodu. Oproti najznámejšej Chaweng Beach je neveľká ale dostatočne dlhá pre romantické prechádzky. Tvorí ju nádherná zátoka v tvare oblúka, so širokou piesočnou plážou s jemným bielym pieskom, so skalným útvarom na jednej strane a malým ostrovom na druhej, na ktorý sa môžete poľahky prebrodiť či preplávať. Nájdete na nej množstvo kaviarničiek, reštaurácií, obchodíkov, plážových predajcov ponúkajúcich od pečenej kukurice, cez medovo sladké mango, ananás až po ručne vyrezávané drevené sošky a iné zaujímavé predmety.

Čo je najdôležitejšie, nikdy sa nám nemôže stať to čo v iných častiach ostrova, že sa vďaka prílivu a odlivu voda vytratí. Len čo prejdete cez hotelový rezort s tropickou záhradou v ktorom budeme ubytovaní, ocitnete sa na hlavnej ulici, kde si môžete si kúpiť všetko, čo potrebujete, zabaviť sa shoppingom v množstve miestnych obchodíkov a vybrať si z množstva výborných reštaurácií.

UBYTOVANIE

Budeme bývať v strede v samotnom srdci Choeng Mon Beach. Hotel je umiestnený v tropickej záhrade plnej paliem a exotických rastlín. Leží priamo na pláži, ale zároveň je v centre mestečka Choeng Moon, kde je živo dňom aj nocou. Ponúka kvalitné 3 hviezdiilčkové ubytovanie. (viď video dolu nižšie). Každá izba je vybavená klímou, TV so satelitom, WIFI, chladničkou denne dopĺňanou pitnou vodou v cene, trezorom, denným upratovaním a výmenou uterákov. V cene ubytovania sú raňajky. Stravovať sa môžete priamo v hotelovej reštaurácii na pláži, alebo v mnohých okolitých reštauráciách na pláži, či v mestečku.

Samozrejme, že v prípade záujmu si môžete potraviny, nealko, alko a iné pochutiny kúpiť aj v obchodoch 7-Eleven/Family Market, ktoré nájdete na každých 50 – 100 m. Verím však, že aj tak všetci podľahnete domácej Thajskej kuchyni a spoločne si vychutnáme tie najlepšie jedlá. Veľmi rada Vás zoberiem do mojich obľúbených domácich reštaurácií. Tu vám priamo pred vami , podľa vašej chuti a výberu pripravia čerstvé jedlo zo skutočného bio-mäska, morských plodov, rôznych druhov čerstvo nachytaných rýb a množstva exotických byliniek a ovocia.

Podľa vášho záujmu sa dajú dohodnúť pravidelné tréningy v prekrásnom profi vybavenom fitness centre. Tiež chcem vás a najmä vašich partnerov upozorniť na možnosti golfovania. Na ostrove sa nachádza Santiburi Samui Country Club. Je to exkluzívne 18 jamkové ihrisko považované za jedno z najkrajších v celej Ázii.

Pre viac info: https://www.santiburisamui.com/experiences/golf/

CVIČENIE

Ranné cvičenie – 60 min

CARDIO KICK BOX a INTERVAL BODY WORK – Počas hodiny budeme posilňovať s jednoročnými činkami a gumenými expandermi, zameráme sa na ramená, chrbát, sedacie svalstvo, stehná a brucho, plus strečing na záver

Večerné cvičenie – 60 min
Pri západe slnka ZORALATES, ktorý budeme striedať so STREČINGOM

Podľa vášho záujmu sa dajú dohodnúť pravidelné tréningy v prekrásnom profi vybavenom fitness centre. Tiež chcem vás a najmä vašich partnerov upozorniť na možnosti golfovania. Na ostrove sa nachádza Santiburi Samui Country Club. Je to exkluzívne 18 jamkové ihrisko považované za jedno z najkrajších v celej Ázii.

VOĽNÝ PROGRAM

Voľné dni mám pre vás opäť pripravenú ponuku celodenných výletov.

Prvý – Plavba na plachetnici RED DRAGON Opäť sa vydáme smerom na ostrov KOH PHANGAN, budeme sa plaviť okolo ostrova a vylodíme sa na nádherných plážach.

Druhý – Celodenný výlet bude na Angthong Marine Park, čo je súostrovie 42 prekrásnych malých ostrovov. Okrem týchto dvoch spoločných výletov si môžete individuálne dopriať návštevu slonej záchrannej farmy, či úžasného ZOO a Aquária. Ak budete prvýkrát na Koh Samui, nesmiate vynechať návštevu nádherného chrámu BIG BUDHA, kde sa môžete dať požehnať od mníchov…. Priamo na fitpobyte vám viem pripraviť individuálny program podľa vašich požiadaviek.

Ak budete mať chuť na ľudí a „PARTY time“, pôjdeme do vychytených klubov na pláži, kde už od druhej poobede hraje DJ, popíjajú sa drinky a tancuje všetko čo má ruky a nohy z každého kúta planéty…..

ORGANIZAČNÉ POKYNY

Cena zahŕňa:

 • Transfer v základnej skupine s hromadnou letenkou z letiska na Koh Samui na hotel a späť
 • Ubytovanie pre jednu osobu v dvojlôžkovej izbe s raňajkami
 • Cvičenie 2 krát za deň

Cena nezahŕňa:

 • Poistenie storna zájazdu a komplexných liečebných nákladov

Ubytovanie:

 • 2/3 LÔŽKOVÁ IZBY S RAŇAJKAMI – Cena za jednu osobu 1290 €

LETENKY

Momentálne máme nacenenú skupinovú spiatočnú letenku VIEDEŇ – BANGKOK – KOH SAMUI – VIEDEŇ.

Kontakt letenky:

 • Robert Gallo
 • SETTOUR Slovakia spol.s.r.o.
 • Lazaretská 29
 • 811 09 Bratislava
 • +421 915 862 030
 • rgallo@settour.sk

POISTENIE

 • Poistenie A2Exclusive – poistenie storna zájazdu, preplatenie stornopoplatku do výšky 100 %, covid, komplexné liečebné náklady
 • Cena poistenia na osobu + poistenie letenky 145 €/osoba/pobyt
 • Pri skupinovej letenke je možné do určitého času zmeniť meno v prípade, že by ste sa pobytu nemohli zúčastniť.

V prípade, ak sa pobytu nemôžete zúčastniť a nájdete si náhradu, vymeníme meno a poplatok, ktorý ste uhradili za pobyt, si vyúčtujete s náhradníkom.

V prípade, že sa nemôžete pobytu zúčastniť a nemáte náhradníka, Vám CK naúčtuje stornopoplatok vo výške, ako je uvedená v Zmluvných podmienkach. V prípade, že zašlete CK relevantný doklad, ktorý vyžaduje poisťovňa na preplatenie stornopoplatku, pošle CK preplatenie stornopoplatku na poisťovňu.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE !

Podmienky vstupu do Thajska

Na cestu do Thajska je potrebný cestovný pas SR/ČR. Cestovný pas musí byť platný ešte minimálne 6 mesiacov po návrate a musí mať aspoň 2 voľné strany.
Občania SR pri vstupe na územie Thajského kráľovstva za účelom turistiky sú oslobodení od vízovej povinnosti na dobu najviac 30 dní.

Fotografie