zorka_smallZora Illiáš Czoborová, motivačná trénerka. V rámci projektu poskytuje športové aj výživové poradenstvo, individuálne a skupinové cvičenia a konzultácie. Je autorkou vlastných cvičebných techník Zoralates.

Pre projekt ZDRAVÝ ZAMESTNANEC = ZDRAVÁ FIRMA vytvorila sériu cvikov zameraných na odstránenie bolestí chrbta a spevnenie svalového tonusu, čo trápi najmä ľudí so sedavým zamestnaním. Cviky sú nenáročné a dajú sa cvičiť priamo na pracovisku, aj na kancelárskej stoličke. Zora vás počas praktickej ukážky naučí ako získať väčšiu sebaistotu a zostať dlhodobo vo výbornej psychickej kondícii cez návyk fyzickej aktivity. S jej pomocou viac spoznáte a zdokonalíte svoje telo, získate nad ním väčšiu kontrolu.

V jej portfóliu je veľa ľudí na manažérskych a riadiacich postoch, na ktorých sa kladú vysoké mentálne, ale aj fyzické nároky. Jednorázové cvičenie v priestoroch ZORACENTRA Zora vás naučí ako odbúrať únavu a stres vo vašich svaloch vzniknutých následkom dlhého sedenia za počítačom. Ako si uvoľniť, strečovať a posilniť spodnú časť chrbta a krčnú chrbticu kde dochádza k najčastejším poškodeniam platničiek s následnými silnými bolesťami hlavy ktoré bývajú spúšťačmi migrény. Spoločne si vyskúšate techniku hlbokého bránicového dýchania a odnesiete si so sebou KNOW-HOW systém cvičení, ktoré môžete každodenne v rámci prevencie udržania vášho zdravia a FIT pocitu cvičiť vo vašej kancelárii.

V prípade záujmu vám budú k dispozícii k zakúpeniu aj odborné didaktické dvd ZORALATES, BODY WORK, CVIČENIE NA FITLOPTÁCH, CVIČENIE PRE TEHOTNÉ a HIP-HOP PRE DETI.

Pravidelné cvičenia v priestoroch ZORACENTRA.

Na základe požiadaviek vašej firmy a zamestnancov vám vieme ponúknuť individuálny rozvrh pravidelných cvičebných hodín viacerých druhov cvičenia, viď nižšie uvedený zoznam. Jednotlivé cvičenia vieme striedať i kombinovať.

60 Minút

INTERWAL BODY WORK – je kondičný tréning zameraný na spaľovanie tuku v kombinácii s posilňovaním najdôležitejších svalových skupín ako ramená, chrbát, brucho, sedacie svalstvo, stehna a lýtka. Na posilňovanie používame jednoručné 1 kg činky, gumené expandery, lopty atd.

CVIČENIE NA FITLOPTÁCH – zdravotné cvičenie zamerané na spevnenie dolnej časti chrbta a posilnenie hlbokých svalov najmä v krížovej časti. Všetky pohyby vychádzajú zo stredu tela, resp. jadra (ide o svaly chrbta, brucha a panvy). Cvičenie s fitloptou tieto svaly posilňuje, zlepšuje celkovú stabilitu, chráni chrbticu a je nápomocné pri vykonávaní bežných činností. Je riešením pre svalovú dysbalanciu (nerovnováhu), ktorá spôsobuje nielen zlé držanie tela, ale aj bolesť.

ZORALATES – forma zdravotného cvičenia. Je taktiež vhodná pre ľudí s nadváhou a bolesťami v kĺboch. Zahŕňa v sebe prvky PILATESU, JOGY a POSILŇOVANIA. Predovšetkým je zamerané na posilnenie vnútorného stabilizačného systému. Toto špeciálne cvičenie, ktoré Zora Czoborová zostavila v spolupráci s vrcholovými športovcami ako sú hokejisti , tenisti atd. pôsobí na odstránenie bolesti chrbta, ktoré vznikajú následkom poškodenia platničiek najmä u ľudí so sedavým druhom zamestnania. Veľký dôraz sa kladie na dýchanie a správne zapájanie hlbokých svalov trupu.

STREČING – Strečing je forma fyzickej aktivity, pri ktorej úmyselne naťahujeme svalstvo na jeho maximum. Týmto sa zlepšuje jeho elasticita a zvyšuje zóna, v ktorej sa sval cíti pohodlne, bezbolestne. Výsledkom je pocit lepšej kontroly a väčšia flexibilita svalstva. Zároveň zväčšuje kĺbovú pohyblivosť a slúži k odstráneniu psychického aj svalového napätia. Slúži ako prevencia pred zraneniami. Pravidelné cvičenie strečingu môže ovplyvniť držanie tela a odstrániť svalovú dysbalanciu

INTENSIVE BREATHING CLASS – cvičenie venované klientom s poškodenými platničkami a nemôžu vykonávať náročnejšie formy cvičení. Je zamerané na zlepšenie hlbokého bránicového dýchania a správne zvládnutie základných cvičebných techník. Je vhodné pre klientov ktorí sa chcú naučiť ako si v zamestnaní či doma po práci uvoľniť preťažený a stuhnutý chrbát , poprípade odstrániť bolesti vzniknuté v dôsledku dlhodobo vykonávaného sedavého zamestnania.

Pre viac infrormácií kontaktujte

Kontakt: Mgr. Mariana Lukáčová

Telefón: 0919 274 707

Email: office@zoracentrum.sk

Web: https://www.zoracentrum.sk

Propagačný leták: Stiahnuť

Fotografie